تبلیغات
[cb:جنبش فرهنگی سربازان امام زمان]

جنبش فرهنگی سربازان امام مهدی(عج)

بعد از ظهور امام زمان(عج) آیا تمام كارگزاران مسلمان خواهند بود

بعد از ظهور امام زمان(عج) كه حكومت اسلامی در كل دنیا خواهد بود آیا تمام كارگزاران مسلمان خواهند بود حتی در كشورهای غیرمسلمان یا نه برخی كشورها افراد حكومتی خود را خواهند داشت ولی احكام و قوانین اسلامی را پناه خواهند كرد؟


در برخی روایات یاران امام عصر(عج) و کارگزاران ایشان 313 نفر معرفی شده که می توان گفت این افراد هسته مرکزی قیام حضرت و بعد از آن حکومت ایشان را به عهده دارند قاعدتا این افراد بایستی عقاید حضرت را قبول داشته باشند تا بتوانند آنها را عملی سازند. از ویژگیهایی که برای این دسته شمرده شده چنین به ذهن می رسد که نه تنها مسلمان بلکه از درجات بالای ایمان برخوردارند به تعبیر آیت الله جوادی آملی اگر بخواهیم در عصر حاضر فردی را جزء این دسته بشماریم امام راحل(ره) است . بی جهت نیست که تا تکمیل نشدن این عده حضرت قیام نمی کنند که افراد صالح کم نیستند. در پایان این نوشتار برخی از ویژگیهای این گروه را آورده شده است. 
اما حکومت ایشان تنها بوسیله این افراد اداره نمی شود هر یک از این افراد در گوشه و کنار یاران و کارگزارانی دیگر دارند که گردانندگان امور بلاد مختلف می باشند. اشارات دهها هزار نفری برخی روایات احتمالا به این دسته است. دین آخر الزمان (زمان حکومت حضرت) طبق برخی روایات (بحار ج53 ص4) اسلام معرفی شده لکن در جای دیگر دارد که حضرت صحف نوح و ابراهیم و تورات و انجیل را به همراه دارد و بر پیروان آنها با آنها احتجاج می کند. جمع این روایات می تواند چنین باشد که دین غالب مردم در آن زمان اسلام است اما منافاتی ندارد که عده ای پیرو ادیان دیگر باشند.
هدف اصلی حکومت حضرت پیاده سازی عدالت بر روی زمین است نه به زور مسلمان کردن مردم. پس چه بسا پیروان ادیان دیگر در آن زمان در برخی بلاد وجود داشته باشند و منعی ندارد کارگزاران حضرت (کارگزاران عام نه کارگزاران خاص) به خصوص در این بلاددین مسلمان نباشند لکن حضرت پیاده سازی عدالت را از آنها می خواهد و مراقب است تا از وظیفه خود تخطی ننمایند همچنانکه در مورد بقیه نیز چنین است. 
توجه شما را به برخی از ویژگیهای یاران و كارگزاران خاص حضرت(عج) - كه در روایات بدانها اشاره شده -جلب می‌نمایم:
1. بصیرت و آگاهى: یاران امام مهدى(ع) در بصیرت و درایت سرآمدند در فتنه‏هایى كه زیركان در آن فرو مى‏مانند هوشیارانه راه جویند. {Hحتى اذا وافق القضاء انقطاع مدة البلاء حملوا بصائرهم على اسیافهم و دانوا لربّهم بامر واعظهم‏H}؛ {Mچون فرمان خدا آزمایش را به سر آورد، شمشیرها در راه حق آختند و بصیرتى را كه در كار دین داشتند آشكار كردند. طاعت پروردگارشان را پذیرفتند و فرمان واعظشان را شنیدندM}»، {V(نهج‏البلاغه، فیض‏الاسلام، خطبه 150)
V}. 2. خداجوئى. توحید و خداجوئى سرلوحه عقاید و خصال یاران مهدى است. «مردانى كه گویا دلهایشان پاره‏هاى آهن است. غبار تردید در ذات مقدس خداى، خاطرشان را نمى‏آلاید...»، {V(بحارالانوار، ج 52، ص 308 نقل از كتاب چشم به راه مهدى، ص 372)V}. 
3. اوصاف دیگر مانند، عبادت و بندگى، حافظان حدود الله، شجاعت، ایثار و مواسات، فرمانبرى. 
براى آگاهى بیشتر در این زمینه ر.ك: 1. عصر ظهور، على كورانى. 2. دادگستر جهان، ابراهیم امینى. 3. امامت و مهدویت، صافى گلپایگانى. 4. چشم به راه مهدى، جمعى از نویسندگان مجلّه حوزه. 5. رجعت , علامه مجلسی , كانون پژوهش, اصفهان, چاپ اول.
پس یاران امام سنگهاى زیرین انقلاب جهانى‏اند همان گونه پیامبر(ص) با همراهى مهاجرین و انصار رسالت خود را به انجام رساند و على(ع) با مجاهدت افسران رشیدش حماسه‏هاى بزرگ آفرید. حضرت مهدى(عج) نیز با همكارى مردان نمونه عدالت را به جهان باز خواهد آورد. و منابع دینى ما، بر جایگاه والاى آن جوانمردان اشارتها دارد. امامان(ع) همواره آرزومندى همراهى آن حضرت بودند و به این موضوع متذكر شده‏اند. «خدایا درود بفرست بر مولا و سرورم صاحب الزمان و مرا از یاران و پیروان و حامیان او قرار ده و از آنان كه در ركابش، شربت شهادت مى‏نوشند با شوق و رغبت بى هیچ گونه كراهت.»، {V(مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمى، ترجمه الهى قمشه‏اى، ص 988، انتشارات علمى)V}. براى آگاهى بیشتر در این زمینه ر.ك: 1. بحارالانوار، جلد 52، ص 341. 2. منتخب الاثر فى الامام الثانى عشر، لطف‏الله صافى، ص 166 3. كمال‏الدین و تمام النعمه، ص 672. 4. الغیبة، نعمانى، ص 307. این گروه از صنف و نژاد ویژه نیستند، بلكه از گروهها و نژادهاى گوناگون مى‏باشند. از {Hاقالیم الارض‏H} و «{Hمن اقصى البلادH}ند.، {V(بحارالانوار، ج 53، ص 7)V}.دوشنبه 8 فروردین 1390 | نظرات ()


موضوعات

جنگ نرم

مهدویت

مذهبی

پیوندهای روزانه

وبلاگ حاج علی

مطالب اخیر

تغییر وبلاگ

م ن ت ظ ر چیست؟

سیر تاریخی اورشلیم و نامگذاری آن به بیت المقدس و ارض موعود

ثبت لحظه بلعیده شدن ستاره توسط یک سیاهچاله عظیم

علت کاهش تولد ستارگان/ شیرهای گاز ستاره ساز جهان بسته شدند

ناگفته هایی درباره مختار ثقفی

چگونگی تسخیر جهان با یاران كم

چرا حضرت مهدی موعود(ع) مظلوم‌ترین فرد عالم است؟

برگ‏هایى ازتاریخ روم مادر امام زمان علیه السلام

به بهانه برگزاری مسابقات فوتبال جام ملت های آمریکا(CUPA AMERICA)،/قسمت1

سحر سامری قسمت آخر/فحشا و خون

پاسخ آیت الله جوادی آملی به چهار پرسش درباره امام زمان (عج)

اولین جملات حضرت مهدی (عج) پس از ظهور

کوهی که حضرت سلیمان، جن ها را در آن زندانی می کرد + تصاویر

خدایا، امام زمان(عج) را به آرزوهایش برسان

آرشیو مطالب

آذر 1391

شهریور 1390

مرداد 1390

تیر 1390

خرداد 1390

اردیبهشت 1390

فروردین 1390

اسفند 1389

بهمن 1389

آذر 1389

آبان 1389

مهر 1389

نویسندگان

anaj

پیوند ها

مکتب الشهدا

گل نرگس

دانشنامه مهدویت

آمار سایت

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :

امکانات جانبی

RSS 2.0

لوگوی دوستان